{{selectedProduct.name}}

Nr kat.: 08-1048

Pochodzenie: Linz (AUSTRIA)Rok założenia: 1979

więcej
CE
DTR PL
Serwis
Szkolenie
Gwarancja 2 lata

{{selectedProduct.name}}

Nr kat.: 08-1048

Strugarko-grubościówka FS 310 N to maszyna, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających rzemieślników. Żeliwny stół (regulowany na dwóch ramionach), perfekcyjna jakość wykonania, przepustowość 200 mm i szerokości strugu 310 mm, profesjonalny masywny ogranicznik i wiele więcej ! Profesjonalna maszyna w bardzo atrakcyjnej cenie.

Numer katalogowy:

Dostępna tu strugarko-grubościówka Bernardo FS 310 N to idealna maszyna zarówno dla domowego pasjonata obróbki drewna, jak i profesjonalnego rzemieślnika. Niniejsza strugarka zaspokoi zapotrzebowanie wielu specjalistów z dziedziny obróbki drewna. O wysoką jakość pracy zadba wysokiej dokładności stół żeliwny. Jest masywny i bardzo dokładnie wykonany, co gwarantuje wysoką jakość obróbki. Wysoka przepustowość (200mm), a także duża szerokość strugu, wynosząca 310mm to gwarant wszechstronności strugarki. W zestawie dostajemy również ogranicznik wykonany z żeliwa oraz system odprowadzania wiórów, który zagwarantuje czystość i porządek na stanowisku pracy. Dzięki wyświetlaczowi na kole ręcznym, możemy teraz wygodniej ustawić żądany wymiar, z dokładnością do 1/10 mm. Innymi słowy, jest to świetna maszyna w jeszcze lepszej cenie, o której jakość dba austriacka firma PWA Bernardo. 

 

 • W zestawie składany kaptur na wióry, o średnicy króćca 100 mm
 • Dokładność obróbki: 0,1mm, ustawiana za pomocą cyfrowego wskaźnika na kole ręcznym
 • Wysoka gładkość stołów polepsza poślizg
 • Ogranicznik z aluminium z naniesioną skalą, możliwość odchylania 45-90 stopni.
 • Wysokowydajny silnik, oraz stabilna, solidna budowa.
 • Szybkie i łatwe ustawianie odbioru wiórów
 • Stół odbierający odchyla się w kierunku tyłu maszyny, a to gwarantuje oszczędność miejsca
 • Ergonomiczne rozmieszczenie włączników i elementów obsługi
 • Duża ilość zabezpieczeń sprawia, że ryzyko wypadku maleje do minimum
 • 3-nożowy wał, umieszczony z wyjątkową precyzją.

 

Dostępne warianty napięcia:

FS 310 N / 230 V [08-1047]

FS 310 N / 400 V [08-1048]


1. Tylko w Polsce wyposażamy w ten model kilkanaście zadowolonych klientów rocznie. Są to przeważnie duże, przemysłowe w pełni profesjonalne zakłady obróbki jak i firmy aspirujące do najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości. Cieszymy się, że możemy spełnić Państwa oczekiwania !

Inwestujemy w reklamę, w tą najcenniejszą - zadowolony klient, rekomendujący produkt następnemu klientowi - na tym zależy nam najbardziej. Taką samą maksymą kieruje się centrala w Austrii, która rok do roku udoskonala swoje produkty z powodzeniem zdobywając zadowolonych klientów w prawie 20 krajach Europy od ponad 30 lat !

Co roku kilkanaście sztuk rozpoczyna pracę w największych firmach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, są to m. in. producenci prądu, branża paliwowa, koncerny samochodowe, kopalnie, producenci mebli czy RTV AGD. Jesteśmy dumni, że możemy sprostać najwyższym wymogom bezpieczeństwa i jakości. Najnowsze rozwiązania technologiczne, pełna dokumentacja techniczna w j. polskim czy komplet certyfikatów jakości CE wydanych przez dopuszczone jednostki certyfikujące w Europie. ( Nie są to żadne chińskie CE czy deklaracje TÜV tak popularne w "tańszej" konkurencji. Urządzenia takie, według polskich przepisów nie mają prawa działać w zakładach na terenie UE !)

2. "Taka sama" u sprzedawcy X marki Y kosztuje mniej !

Warto zatem zagłębić się w temat dlaczego "taki sam produkt jest droższy niż inny".

Zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Siedlcach by obejrzeć z bliska jak wygląda produkt marki BERNARDO, by móc porównać ten produkt "z takim samym" innej marki. Sami Państwo wtedy odpowiedzą sobie na pytanie czy są one "takie same".

"Taka sama" u sprzedawcy X marki Y kosztuje mniej !

 • Po obejrzeniu modelu innej marki zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Siedlcach by zrozumieć, że coś może wygląda bardzo podobnie, ale absolutnie tym samym nie jest.
 • Kwestia dokumentacji technicznej, certyfikatów dopuszczających dany produkt do obrotu w Europie (na rynku jest masa produktów z chińskimi CE lub jedynie z TÜV robionym przez fabrykę w Chinach, które nie mogą być używane według polskich regulacji prawnych !)
 • Kwestia opieki po sprzedażowej - serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, pełen dostęp do części z magazynów w Polsce oraz z centrali w Austrii - nie z CHIN !
 • Kwestia pełnego doradztwa w sprzedaży, zakupu wraz z uruchomieniem u klienta na miejscu, oraz pełnego szkolenia operatorów - dla nas to norma.
 • Marka BERNARDO to firma z ponad 40 letnim doświadczeniem reprezentowana w 20 krajach Europy - kupują Państwo pewny produkt - nie "kota w worku" z firmy KRZAK !

Specyfikacja techniczna

Napięcie400 V
Wymiary - szerokość1300 mm
Wymiary - głębokość800 mm
Wymiary - wysokość1000 mm
Waga ok.225 kg
Strugarka
Szerokość strugania strugarki310 mm
Długość stołu strugaraki1300 mm
Wysokość robocza850 mm
Prędkośc obrotowa wału strugarki5500 obr./min.
Ilość noży na wale3 szt
Średnica wału strugarki70 mm
Ogranicznik strugania1100 x 150 mm
Zakres wychylania ogranicznika90° - 45°
Grubość wióra w strugarce maks.3 mm
Grubościówka
Długość stołu grubościówki545 mm
Szerokość strugania grubościówki305 mm
Prześwit - wysokość materiału min.5 mm
Prześwit - wysokość materiału maks.225 mm
Grubość wióra w grubościówce maks.3 mm
Prędkość posuwu7 m/min
Przyłącze odsysania ø100 mm
Moc silnika3.5 kW
Moc silnika S1 100%2.5 kW

Zakres dostawy

 • Noże do strugarki jakości HSS
 • Cyfrowy wskaźnik dla stołu grubościówki