{{selectedProduct.name}}

Nr kat.: 08-1014

Pochodzenie: Linz (AUSTRIA)Rok założenia: 1979

więcej
CE
DTR PL
Serwis
Szkolenie
Gwarancja 2 lata

{{selectedProduct.name}}

Nr kat.: 08-1014

Strugarki serii SP są idelanymi modelami do dokładnego strugania, wyrównywania boków, desek, listw, belek, - elementów do 200 mm szerokości. Dokładne i precyzyjne wykonanie z odlewu żeliwnego i nowoczesna konstrukcja spełnią wymagania ambitnych majsterkowiczów i rzemieślników.

Numer katalogowy:

Strugarki serii SP są idealnie nadają się do dokładnego strugania, wyrównywania boków i chwytania desek, listew, belek, itd. Dokładne wykonanie odlewu i precyzyjna konstrukcja spełnią wymagania ambitnych majsterkowiczów i rzemieślników

 • Wał nożowy z z wysokiej jakości nożami HSS w liczbie 4 szt.
 • Idealna do strugania desek, listew, belek, etc.
 • Bardzo długi stół strugarki z idealnie oszlifowaną powierzchnią
 • Zamykany wyłącznik awaryjny z wyzawalaczem podnapięciowym
 • Stabilny ogranicznik z odlewu żeliwnego, pomaga w osiągnięciu optymalnych wyników pracy w zakresie 90° - 45°
 • Łatwe ustawianie odbioru wiórów za pomocą koła ręcznego
 • Mocna i stailna konstrukcja, dzięki czemu maszyna nie wibruje podczas pracy

1. Tylko w Polsce wyposażamy w ten model kilkanaście zadowolonych klientów rocznie. Są to przeważnie duże, przemysłowe w pełni profesjonalne zakłady obróbki jak i firmy aspirujące do najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości. Cieszymy się, że możemy spełnić Państwa oczekiwania !

Inwestujemy w reklamę, w tą najcenniejszą - zadowolony klient, rekomendujący produkt następnemu klientowi - na tym zależy nam najbardziej. Taką samą maksymą kieruje się centrala w Austrii, która rok do roku udoskonala swoje produkty z powodzeniem zdobywając zadowolonych klientów w prawie 20 krajach Europy od ponad 30 lat !

Co roku kilkanaście sztuk rozpoczyna pracę w największych firmach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, są to m. in. producenci prądu, branża paliwowa, koncerny samochodowe, kopalnie, producenci mebli czy RTV AGD. Jesteśmy dumni, że możemy sprostać najwyższym wymogom bezpieczeństwa i jakości. Najnowsze rozwiązania technologiczne, pełna dokumentacja techniczna w j. polskim czy komplet certyfikatów jakości CE wydanych przez dopuszczone jednostki certyfikujące w Europie. ( Nie są to żadne chińskie CE czy deklaracje TÜV tak popularne w "tańszej" konkurencji. Urządzenia takie, według polskich przepisów nie mają prawa działać w zakładach na terenie UE !)

2. "Taka sama" u sprzedawcy X marki Y kosztuje mniej !

Warto zatem zagłębić się w temat dlaczego "taki sam produkt jest droższy niż inny".

Zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Siedlcach by obejrzeć z bliska jak wygląda produkt marki BERNARDO, by móc porównać ten produkt "z takim samym" innej marki. Sami Państwo wtedy odpowiedzą sobie na pytanie czy są one "takie same".

"Taka sama" u sprzedawcy X marki Y kosztuje mniej !

 • Po obejrzeniu modelu innej marki zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Siedlcach by zrozumieć, że coś może wygląda bardzo podobnie, ale absolutnie tym samym nie jest.
 • Kwestia dokumentacji technicznej, certyfikatów dopuszczających dany produkt do obrotu w Europie (na rynku jest masa produktów z chińskimi CE lub jedynie z TÜV robionym przez fabrykę w Chinach, które nie mogą być używane według polskich regulacji prawnych !)
 • Kwestia opieki po sprzedażowej - serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, pełen dostęp do części z magazynów w Polsce oraz z centrali w Austrii - nie z CHIN !
 • Kwestia pełnego doradztwa w sprzedaży, zakupu wraz z uruchomieniem u klienta na miejscu, oraz pełnego szkolenia operatorów - dla nas to norma.
 • Marka BERNARDO to firma z ponad 40 letnim doświadczeniem reprezentowana w 20 krajach Europy - kupują Państwo pewny produkt - nie "kota w worku" z firmy KRZAK !

Specyfikacja techniczna

Szerokość strugania strugarki200 mm
Długość stołu strugaraki1785 mm
Wysokość robocza840 mm
Długość stołu podającego870 mm
Długość stołu odbierającego870 mm
Ogranicznik strugania1010 x 120 mm
Ilość noży na wale4 szt.
Średnica wału strugarki72 mm
Prędkośc obrotowa wału strugarki4800 obr./min.
Grubość wióra w strugarce maks.8 mm
Przyłącze odsysania Ø100 mm
Moc silnika1,5 kW
Moc silnika S1 100%2,2 kW
Napięcie400 V
Wymiary - szerokość1785 mm
Wymiary - głębokość640 mm
Wymiary - wysokość1200 mm
Waga ok.183 kg

Zakres dostawy

 • Nóż do strugarki jakości HSS - 3 szt. (205 x 17 x 2,5 mm)
 • Szablon do ustawiania noży do strugarki
 • Narzędzia do obsługi