{{selectedProduct.name}}

Nr kat.: 08-1019A

Pochodzenie: Linz (AUSTRIA)Rok założenia: 1979

więcej
CE
DTR PL
Serwis
Szkolenie
Gwarancja 2 lata

{{selectedProduct.name}}

Nr kat.: 08-1019A

Kompaktowa strugarko-grubościówka ADH 250, o przepustowości 195 mm i szerokości strugu 250 mm. Idealna do dokładnego strugania desek, listew i belek. Dzięki dostepnej opcjonalnie wiertarce frezarskiej można dodatkowo wykonywać nacięcia i wiercić otwory.

Numer katalogowy:

Jeśli poszukujesz niedużej, kompaktowej strugarko-grubościówki, trafiłeś idealnie. Dostępna tu strugarko-grubościówka Bernardo ADH 250-400V to zasilana z sieci, kompaktowa maszyna, świetnie nadająca się zarówno do pracy rzemieślnika domowego, jak i do niewielkiego warsztatu. Maszyna posiada możliwość instalacji z wiertarki frezarskiej, co z kolei pozwoli wykonywać otwory i nacięcia. Przepustowość maszyny to 195mm, a maksymalna szerokość strugania wynosi 250mm. Urządzenie to posiada w zestawie zintegrowany kaptur na wióry, z przyłączem o średnicy 100mm. Żeliwne stoły charakteryzują się wysoką dokładnością wykonania, a układ regulacji wykonany z dbałością o każdy szczegół sprawia, że strugarka jest bardzo dokładna. Cechy charakterystyczne tej strugarki? Przede wszystkim wysoka jakość i przystępna cena, czyli wszystko to, z czego słynie Bernardo.

 • Cicha praca, ze względu na osłony wygłuszające, zamontowane przy każdym ze stołów.
 • Zbieranie materiału do 5 mm
 • Obracane stoły wykonane z żeliwa
 • Zamykany kaptur na wióry o średnicy przyłącza 100 mm
 • 3 noże do strugarki HSS
 • Stabilny ogranicznik aluminiowy, odchylany od 90° - 45°
 • Gumowe walce odbierające, zapewniają optymalny posuw obrabianego przedmiotu
 • Możliwość wyłączenia posuwu w czasie wyrównywania
 • Aby ułatwić umieszczenie przedmiotu na maszynie, stoły można składać
 • Idealnie nadaje się do strugania desek, listew i belek1. Tylko w Polsce wyposażamy w ten model kilkanaście zadowolonych klientów rocznie. Są to przeważnie duże, przemysłowe w pełni profesjonalne zakłady obróbki jak i firmy aspirujące do najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości. Cieszymy się, że możemy spełnić Państwa oczekiwania !

Inwestujemy w reklamę, w tą najcenniejszą - zadowolony klient, rekomendujący produkt następnemu klientowi - na tym zależy nam najbardziej. Taką samą maksymą kieruje się centrala w Austrii, która rok do roku udoskonala swoje produkty z powodzeniem zdobywając zadowolonych klientów w prawie 20 krajach Europy od ponad 30 lat !

Co roku kilkanaście sztuk rozpoczyna pracę w największych firmach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, są to m. in. producenci prądu, branża paliwowa, koncerny samochodowe, kopalnie, producenci mebli czy RTV AGD. Jesteśmy dumni, że możemy sprostać najwyższym wymogom bezpieczeństwa i jakości. Najnowsze rozwiązania technologiczne, pełna dokumentacja techniczna w j. polskim czy komplet certyfikatów jakości CE wydanych przez dopuszczone jednostki certyfikujące w Europie. ( Nie są to żadne chińskie CE czy deklaracje TÜV tak popularne w "tańszej" konkurencji. Urządzenia takie, według polskich przepisów nie mają prawa działać w zakładach na terenie UE !)

2. "Taka sama" u sprzedawcy X marki Y kosztuje mniej !

Warto zatem zagłębić się w temat dlaczego "taki sam produkt jest droższy niż inny".

Zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Siedlcach by obejrzeć z bliska jak wygląda produkt marki BERNARDO, by móc porównać ten produkt "z takim samym" innej marki. Sami Państwo wtedy odpowiedzą sobie na pytanie czy są one "takie same".

"Taka sama" u sprzedawcy X marki Y kosztuje mniej !

 • Po obejrzeniu modelu innej marki zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Siedlcach by zrozumieć, że coś może wygląda bardzo podobnie, ale absolutnie tym samym nie jest.
 • Kwestia dokumentacji technicznej, certyfikatów dopuszczających dany produkt do obrotu w Europie (na rynku jest masa produktów z chińskimi CE lub jedynie z TÜV robionym przez fabrykę w Chinach, które nie mogą być używane według polskich regulacji prawnych !)
 • Kwestia opieki po sprzedażowej - serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, pełen dostęp do części z magazynów w Polsce oraz z centrali w Austrii - nie z CHIN !
 • Kwestia pełnego doradztwa w sprzedaży, zakupu wraz z uruchomieniem u klienta na miejscu, oraz pełnego szkolenia operatorów - dla nas to norma.
 • Marka BERNARDO to firma z ponad 40 letnim doświadczeniem reprezentowana w 20 krajach Europy - kupują Państwo pewny produkt - nie "kota w worku" z firmy KRZAK !

Specyfikacja techniczna

Napięcie400 V
Wymiary - szerokość1100 mm
Wymiary - głębokość750 mm
Wymiary - wysokość1010 mm
Waga ok.148 kg
Strugarka
Szerokość strugania strugarki250 mm
Długość stołu strugaraki1090 mm
Wysokość robocza830 mm
Prędkośc obrotowa wału strugarki4000 obr./min.
Ilość noży na wale3 szt
Średnica wału strugarki75 mm
Ogranicznik strugania715 x 130 mm
Zakres wychylania ogranicznika90° - 45°
Grubość wióra w strugarce maks.5 mm
Grubościówka
Długość stołu grubościówki600 mm
Szerokość strugania grubościówki245 mm
Prześwit - wysokość materiału min.5 mm
Prześwit - wysokość materiału maks.185 mm
Grubość wióra w grubościówce maks.2.5 mm
Prędkość posuwu4.8 m/min
Przyłącze odsysania ø100 mm
Moc silnika2.1 kW
Moc silnika S1 100%1.5 kW

Zakres dostawy

 • Noże do strugarki HSS