{{selectedProduct.name}}

Nr kat.: 08-1006

Pochodzenie: Linz (AUSTRIA)Rok założenia: 1979

więcej
CE
DTR PL
Serwis
Szkolenie
Gwarancja 2 lata

{{selectedProduct.name}}

Nr kat.: 08-1006

Prezentowany model przekonuje do siebie użytkownika dzięki małej i kompaktowej budowie oraz stosunkowo dużym możliwościom pracy. PT 200 ED jest następcą modelu PT 200, wyposażony został w zintegrowany system odciągowy. Połączenie 2 urządzeń - strugarki i grubościówki w optymalnym stosunku jakości do ceny. Szerokość równania 205 mm.

Numer katalogowy:

BERNARDO PT 200 ED jest następcą modelu PT 200. Połączenie dwóch urządzeń - strugarki i grubościówki w optymalnym stosunku jakości do ceny. Szerokość równania 205 mm

 

Prezentowany model przekonuje do siebie użytkownika dzięki małej i kompaktowej budowie oraz stosunkowo dużym możliwościom pracy. Co ważne,urządzenie posiada zintegrowany system odciągowy.

 

 • Mała i kompaktowa budowa ułatwia transport
 • Optymalna dla hobbystów i majsterkowiczów
 • Seryjnie wyposażona w kaptur do odciągu, wąż oraz worek na odpady
 • Stabilny ogranicznik, odchylany od 90° - 45°
 • Bardzo dokładnie wykonanie stołu strugarki z aluminium, dla osiągnięcia dokładnych wyników pracy
 • Zamykany wyłacznik awaryjny klasy IP 54 z wyzwalaczen podnapieciowym
 • Precyzyjnie umiejscowiony wał nożowy z nożami HSS
 • Osłona wała strugarki zgodna z normami UE zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy
 • Mocny silnik dla optymalnych wyników pracy

 


Do pobrania

1. Tylko w Polsce wyposażamy w ten model kilkanaście zadowolonych klientów rocznie. Są to przeważnie duże, przemysłowe w pełni profesjonalne zakłady obróbki jak i firmy aspirujące do najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości. Cieszymy się, że możemy spełnić Państwa oczekiwania !

Inwestujemy w reklamę, w tą najcenniejszą - zadowolony klient, rekomendujący produkt następnemu klientowi - na tym zależy nam najbardziej. Taką samą maksymą kieruje się centrala w Austrii, która rok do roku udoskonala swoje produkty z powodzeniem zdobywając zadowolonych klientów w prawie 20 krajach Europy od ponad 30 lat !

Co roku kilkanaście sztuk rozpoczyna pracę w największych firmach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, są to m. in. producenci prądu, branża paliwowa, koncerny samochodowe, kopalnie, producenci mebli czy RTV AGD. Jesteśmy dumni, że możemy sprostać najwyższym wymogom bezpieczeństwa i jakości. Najnowsze rozwiązania technologiczne, pełna dokumentacja techniczna w j. polskim czy komplet certyfikatów jakości CE wydanych przez dopuszczone jednostki certyfikujące w Europie. ( Nie są to żadne chińskie CE czy deklaracje TÜV tak popularne w "tańszej" konkurencji. Urządzenia takie, według polskich przepisów nie mają prawa działać w zakładach na terenie UE !)

2. "Taka sama" u sprzedawcy X marki Y kosztuje mniej !

Warto zatem zagłębić się w temat dlaczego "taki sam produkt jest droższy niż inny".

Zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Siedlcach by obejrzeć z bliska jak wygląda produkt marki BERNARDO, by móc porównać ten produkt "z takim samym" innej marki. Sami Państwo wtedy odpowiedzą sobie na pytanie czy są one "takie same".

"Taka sama" u sprzedawcy X marki Y kosztuje mniej !

 • Po obejrzeniu modelu innej marki zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Siedlcach by zrozumieć, że coś może wygląda bardzo podobnie, ale absolutnie tym samym nie jest.
 • Kwestia dokumentacji technicznej, certyfikatów dopuszczających dany produkt do obrotu w Europie (na rynku jest masa produktów z chińskimi CE lub jedynie z TÜV robionym przez fabrykę w Chinach, które nie mogą być używane według polskich regulacji prawnych !)
 • Kwestia opieki po sprzedażowej - serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, pełen dostęp do części z magazynów w Polsce oraz z centrali w Austrii - nie z CHIN !
 • Kwestia pełnego doradztwa w sprzedaży, zakupu wraz z uruchomieniem u klienta na miejscu, oraz pełnego szkolenia operatorów - dla nas to norma.
 • Marka BERNARDO to firma z ponad 40 letnim doświadczeniem reprezentowana w 20 krajach Europy - kupują Państwo pewny produkt - nie "kota w worku" z firmy KRZAK !

Specyfikacja techniczna

Napięcie230 V
Wymiary - szerokość790 mm
Wymiary - głębokość480 mm
Wymiary - wysokość550 mm
Waga ok.31 kg
Strugarka
Szerokość strugania strugarki205 mm
Długość stołu strugaraki740 mm
Prędkośc obrotowa wału strugarki8500 obr./min.
Ilość noży na wale2 szt
Średnica wału strugarki50 mm
Ogranicznik strugania540 x 105 mm
Zakres wychylania ogranicznika90° - 45°
Grubość wióra w strugarce maks.2 mm
Grubościówka
Długość stołu grubościówki285 mm
Szerokość strugania grubościówki200 mm
Prześwit - wysokość materiału min.5 mm
Prześwit - wysokość materiału maks.210 mm
Grubość wióra w grubościówce maks.2 mm
Prędkość posuwu7 m/min
Przyłącze odsysania ø60 mm
Moc silnika2.1 kW
Moc silnika S1 100%1.5 kW

Zakres dostawy

 • Noże do strugarki HSS
 • Zintegrowany odciąg
 • Worek na wióry