{{selectedProduct.name}}

Nr kat.: 08-1041

Pochodzenie: Linz (AUSTRIA)Rok założenia: 1979

więcej
CE
DTR PL
Serwis
Szkolenie
Gwarancja 2 lata

{{selectedProduct.name}}

Nr kat.: 08-1041

Strugarko-grubościówka PT 310 to żeliwny stół i perfekcyjna jakość. Przepustowość 180 mm i szerokości strugu 310 mm przy tak atrakcyjnej cenie to optymalny wybór na europejskim rynkuu. Idealna do dokładnego strugania desek, listew i belek. Dzięki dostępnej opcjonalnie wiertarce frezarskiej można dodatkowo wykonywać nacięcia i wiercić otwory. Zadowoli nawet najbardziej wymagających rzemieślników.

Numer katalogowy:

Kolejnym produktem w kategorii Strugarko-Grubościówki, jest model Bernardo PT310. Wysokiej jakości urządzenie, idealnie nadaje się dla rzemieślników, bez względu na stopień wtajemniczenia. Mniej doświadczony operator będzie mógł się wiele nauczyć, a bardziej doświadczony na pewno wykorzysta w całości możliwości tej maszyny. Charakteryzuje ją wysoka przepustowość, wynosząca 180mm oraz szerokość strugu, która wynosi 310mm (stąd oznaczenie PT 310). Przeznaczona do strugania belek, listew oraz desek. Daje możliwość integracji z wiertarko-frezarką, a to umożliwi wykonywanie nacięć i otworów o różnych parametrach. Niniejsza strugarko-grubościówka spełni oczekiwania każdego klienta, który szuka niedużej, kompaktowej, lecz wydajnej i silnej strugarki, bądź grubościówki. Nad jakością czuwa przecież jedna z czołowych, światowych firm, jaką bez wątpienia jest PWA Bernardo.

 

 • Możliwość odsuwania stołów-łatwa zamiana trybu struganie/zgrubianie
 • Zintegrowane urządzenie odprowadzające wióry - średnica podłączenia 100 mm
 • Stoły z precyzyjną regulacją
 • Każdy ze stołów posiada osłony wygłuszające, co wpływa na jakość pracy, oraz jej wygodę. Osłony spełniają normy CE UE.
 • Strugarka z nożami HSS, posiada precyzyjne, ułożyskowane 3-wytaczadła.
 • Stół umieszczony środkowo na prowadnicy kolumny ze wspornikiem
 • Ogranicznik z prowadnicą pryzmatyczną, możliwość odchylania w zakresie od 90° do 45°
 • Powierzchnia robocza szlifowana i polerowana, stoły wykonane z żeliwa.
 • Możliwość wyłączania układu przesuwania
 • Zabezpieczenie wytaczadła
 • Solidna budowa, zapewnia wysoką odporność i trwałość
 • Wydajny silnik o mocy 3kW, zasilany napięciem 400V

1. Tylko w Polsce wyposażamy w ten model kilkanaście zadowolonych klientów rocznie. Są to przeważnie duże, przemysłowe w pełni profesjonalne zakłady obróbki jak i firmy aspirujące do najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości. Cieszymy się, że możemy spełnić Państwa oczekiwania !

Inwestujemy w reklamę, w tą najcenniejszą - zadowolony klient, rekomendujący produkt następnemu klientowi - na tym zależy nam najbardziej. Taką samą maksymą kieruje się centrala w Austrii, która rok do roku udoskonala swoje produkty z powodzeniem zdobywając zadowolonych klientów w prawie 20 krajach Europy od ponad 30 lat !

Co roku kilkanaście sztuk rozpoczyna pracę w największych firmach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, są to m. in. producenci prądu, branża paliwowa, koncerny samochodowe, kopalnie, producenci mebli czy RTV AGD. Jesteśmy dumni, że możemy sprostać najwyższym wymogom bezpieczeństwa i jakości. Najnowsze rozwiązania technologiczne, pełna dokumentacja techniczna w j. polskim czy komplet certyfikatów jakości CE wydanych przez dopuszczone jednostki certyfikujące w Europie. ( Nie są to żadne chińskie CE czy deklaracje TÜV tak popularne w "tańszej" konkurencji. Urządzenia takie, według polskich przepisów nie mają prawa działać w zakładach na terenie UE !)

2. "Taka sama" u sprzedawcy X marki Y kosztuje mniej !

Warto zatem zagłębić się w temat dlaczego "taki sam produkt jest droższy niż inny".

Zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Siedlcach by obejrzeć z bliska jak wygląda produkt marki BERNARDO, by móc porównać ten produkt "z takim samym" innej marki. Sami Państwo wtedy odpowiedzą sobie na pytanie czy są one "takie same".

"Taka sama" u sprzedawcy X marki Y kosztuje mniej !

 • Po obejrzeniu modelu innej marki zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Siedlcach by zrozumieć, że coś może wygląda bardzo podobnie, ale absolutnie tym samym nie jest.
 • Kwestia dokumentacji technicznej, certyfikatów dopuszczających dany produkt do obrotu w Europie (na rynku jest masa produktów z chińskimi CE lub jedynie z TÜV robionym przez fabrykę w Chinach, które nie mogą być używane według polskich regulacji prawnych !)
 • Kwestia opieki po sprzedażowej - serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, pełen dostęp do części z magazynów w Polsce oraz z centrali w Austrii - nie z CHIN !
 • Kwestia pełnego doradztwa w sprzedaży, zakupu wraz z uruchomieniem u klienta na miejscu, oraz pełnego szkolenia operatorów - dla nas to norma.
 • Marka BERNARDO to firma z ponad 40 letnim doświadczeniem reprezentowana w 20 krajach Europy - kupują Państwo pewny produkt - nie "kota w worku" z firmy KRZAK !

Specyfikacja techniczna

Napięcie400 V
Wymiary - szerokość1300 mm
Wymiary - głębokość900 mm
Wymiary - wysokość1180 mm
Waga ok.180 kg
Strugarka
Szerokość strugania strugarki310 mm
Długość stołu strugaraki1300 mm
Wysokość robocza990 mm
Prędkośc obrotowa wału strugarki4000 obr./min.
Ilość noży na wale3 szt
Średnica wału strugarki75 mm
Ogranicznik strugania1110 x 130 mm
Zakres wychylania ogranicznika90° - 45°
Grubość wióra w strugarce maks.5 mm
Grubościówka
Długość stołu grubościówki600 mm
Szerokość strugania grubościówki305 mm
Prześwit - wysokość materiału min.5 mm
Prześwit - wysokość materiału maks.180 mm
Grubość wióra w grubościówce maks.2.5 mm
Prędkość posuwu8 m/min
Przyłącze odsysania ø100 mm
Moc silnika3 kW
Moc silnika S1 100%2.2 kW

Zakres dostawy

 • Nóż do strugarki jakości HSS
 • Połączenie przełącznika-wtyczki
 • Zintegrowany kaptur do odciągu